Home > > Kamienie Na Szaniec

Kamienie Na Szaniec

Kiedy:
7 Marzec 2014 o 17:55
Powtórzenia:
Daily do 13 Marzec 2014
Kontakt:
Rezerwacja32 / 415 20 33E-mail
Kategorie:
Tagi:

Trójka warszawskich maturzystów, Alek, Zośka i Rudy, planuje rozpocząć dorosłe życie. Ich plany burzy wybuch II wojny światowej.

„Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo.” Oto dewiza, jaką w życiu kierują się trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem – przetrwać za wszelką cenę, czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, to jednak nawet w tych okrutnych czasach potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”, zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.

W filmie występują m. in.: Marcel Sabat (Tadeusz Zawadzki „Zośka”), Danuta Stenka (Zdzisława Bytnarowa, matka „Rudego”), Tomasz Ziętek (Jan Bytnar „Rudy”), Sandra Staniszewska (Hala Glińska, dziewczyna „Zośki”) i Artur Żmijewski (Stanisław Bytnar, ojciec „Rudego”).

Ciekawostka: Zdjęcia do filmu kręcono w Warszawie i Lublinie. Okres zdjęciowy trwał od 4 sierpnia do 3 października 2013 roku.

gatunek: Dramat, Wojenny
produkcja: Polska
reżyseria: Robert Gliński
scenariusz: Dominik W. Rettinger
dozwolony od lat: 12
długość filmu: 1 godz. 55 min

Comments are closed.