Klub Konesera

Klub Konesera w Kinie „Bałtyk” został utworzony we wrześniu 2008 r. Głównym celem jego działalności było stworzenie alternatywnego repertuaru dla niemałej w Raciborzu grupy widzów, którzy nie chcą oglądać filmów komercyjnych. Widzów poszukujących filmów refleksyjnych, choć nie zawsze poważnych; po prostu filmów mądrych.

Początkowo były to niejednokrotnie tytuły sprzed kilku lat, jednakże zasób ich się wyczerpał. Na szczęście w bieżącej propozycji dystrybucyjnej nie brakuje filmów spełniających kryteria, które przyjęliśmy jako zasadę naszego Klubu. Co wtorek o godz. 20:00 w ciszy i skupieniu można przenieść się w inną rzeczywistość. Przeżyć wraz z bohaterami filmu doświadczenia, które przez swą różnorodność i złożoność skłaniają do refleksji i niejednokrotnie przewartościowania sądów i poglądów.

Aktualnie kwartalny karnet (12-15 filmów) kosztuje 30 złotych, zaś jednorazowy bilet – 3 zł. Dla osób, które nie posiadają karnetu, jednorazowy bilet to wydatek 14 złotych.

 

REPERTUAR KLUBU KONESERA – LISTOPAD 2017 r.

 

28.11.2017 r.: „The Square” (prod. Dania, Francja, Niemcy, Szwecja; czas: 2 godz. 22 min)

Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunek okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem. (kinoinfo.pl)

REPERTUAR KLUBU KONESERA – GRUDZIEŃ 2017 r.

 

5.12.2017 r.: „Kingsman: Złoty Krąg” (prod. USA, Wielka Brytania; czas: 2 godz. 21 min)

Kontynuacja przeboju „Kingsman: Tajne służby”, który zrewolucjonizował kino szpiegowskie i wprowadził na ekran agentów nowej generacji. Tym razem nasi bohaterowie stają w obliczu wyjątkowego wyzwania. Siedziba brytyjskich agentów z organizacji Kingsman zostaje zrównana z ziemią. W niebezpieczeństwie jest teraz cały świat – zagraża mu demoniczna Poppy Adams (Julianne Moore), szefowa wielkiego kartelu narkotykowego i przestępczego stowarzyszenia Złoty Krąg. Ocaleli z zamachu Kingsmani dowiadują się, że w Stanach Zjednoczonych działa podobna organizacja szpiegowska – Statesman. Młody agent Eggsy (Taron Egerton) wraz z towarzyszami broni jedzie więc do USA, by zawrzeć szyki z Amerykanami. Okazuje się, że koledzy zza oceanu to wyjątkowi ekscentrycy, na dodatek wszyscy noszą przydomki pochodzące od nazw alkoholi. Niespodziewanie do akcji wkracza też Harry Hart (Colin Firth) – Kingsman uznawany z zmarłego. Czy zderzenie różnych metod działania i jeszcze bardziej odległych mentalności pozwoli sojusznikom pokonać Złoty Krąg? (filmweb.pl)

————————————————————————————————————————————————————–

12.12.2017 r.: „Maudie” (prod. Irlandia, Kanada; czas: 1 godz. 55 min)

„Maudie” to wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem (Ethan Hawke) a kruchą, ale pełną energii kobietą (Sally Hawkins), która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy. Dziejący się w kanadyjskiej Nowej Szkocji film Aisling Walsh to niezwykły romans, w którym pewien samotnik (Ethan Hawke) proponuje kruchej, ale zdeterminowanej kobiecie zwanej Maudie (Sally Hawkins), żeby była jego gospodynią domową. Ona, choć cierpi z powodu wrodzonej choroby, jest pełna energii. Chce być niezależna, żyć z dala od nadopiekuńczej rodziny – i przede wszystkim pragnie z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy. Pierwowzorem głównej postaci była Maud Lewis (1903-1970): malarka-amatorka słynąca z barwnych pejzaży, bohaterka kilku dokumentów i książek, dzisiaj uważana za jednego z najważniejszych kanadyjskich artystów ludowych. (filmweb.pl)

Comments are closed.