Klub Konesera

ARCHIWUM KLUBU KONESERA

Klub Konesera w Kinie „Bałtyk” został utworzony we wrześniu 2008 r. Głównym celem jego działalności było stworzenie alternatywnego repertuaru dla niemałej w Raciborzu grupy widzów, którzy nie chcą oglądać filmów komercyjnych. Widzów poszukujących filmów refleksyjnych, choć nie zawsze poważnych; po prostu filmów mądrych.

Początkowo były to niejednokrotnie tytuły sprzed kilku lat, jednakże zasób ich się wyczerpał. Na szczęście w bieżącej propozycji dystrybucyjnej nie brakuje filmów spełniających kryteria, które przyjęliśmy jako zasadę naszego Klubu. Co wtorek o godz. 20:00 w ciszy i skupieniu można przenieść się w inną rzeczywistość. Przeżyć wraz z bohaterami filmu doświadczenia, które przez swą różnorodność i złożoność skłaniają do refleksji i niejednokrotnie przewartościowania sądów i poglądów.

Aktualnie kwartalny karnet (12-15 filmów) kosztuje 30 złotych, zaś jednorazowy bilet – 3 zł. Dla osób, które nie posiadają karnetu, jednorazowy bilet to wydatek 15 złotych.

 

REPERTUAR KLUBU KONESERA – LUTY 2018 r.

27.02.2018 r.: „Król Rozrywki” (prod. USA; czas: 1 godz. 45 min)

Podejdźcie bliżej… Zapraszamy do urzekającego świata wyobraźni człowieka, który postanowił pokazać, że samo życie może być najbardziej ekscytującym spektaklem. Oto krzepiąca opowieść o brawurowym wizjonerze, inspirowana legendą i dokonaniami P. T. Barnuma, pierwowzoru współczesnego impresario show-biznesu, który z nizin zawędrował na sam szczyt i udowodnił, że każde marzenie może się spełnić oraz, że w nawet najbardziej niepozornym człowieku kryje się niezwykła historia, zasługująca na spektakularną oprawę. (kinoinfo.pl)

REPERTUAR KLUBU KONESERA – MARZEC 2018 r.

 

6.03.2018 r.: „Piękny Kraj” (prod. Wielka Brytania; czas: 1 godz. 44 min)

Opowieść o uczuciu, które rodzi się na surowych niedostępnych wzgórzach północnej Anglii. Johnny zajmuje się rodzinną farmą na prowincji z dala od miasta. Ciężką fizyczną pracę odreagowuje upijaniem się w lokalnym pubie i przypadkowym seksem. Kiedy na farmę przyjeżdża przystojny imigrant z Rumunii, Johnny odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał. Wspólna praca na pastwiskach zbliża ich do siebie i daje Johnny’emu nadzieję na zmiany. (kinoinfo.pl)

————————————————————————————————————————————————————–

13.03.2018 r.: „The Florida Project” (prod. USA; czas: 1 godz. 55 min)

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech. Dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle – wściekle liliowy budynek, przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu. (kinoinfo.pl)

————————————————————————————————————————————————————–

20.03.2018 r.: „Niemiłość” (prod. Belgia, Niemcy, Francja, Rosja; czas: 2 godz. 7 min)

Borys i Żenia, wielkomiejscy zamożni czterdziestolatkowie, są małżeństwem – ale wyłącznie na papierze. Oboje mają kochanków, darzą się wzajemną niechęcią, łączy ich głównie wystawione na sprzedaż mieszkanie – oraz dwunastoletni syn Alosza. Egoistycznie usposobieni rodzice unikają wszelkiego zaangażowania w wychowanie dziecka, które stanowi dla nich przeszkodę w spełnianiu własnych zachcianek. Pewnego dnia chłopiec znika. Rozpoczynają się poszukiwania, które staną się pretekstem do nakreślenia niepokojącego obrazu współczesnej Rosji. (filmweb.pl)

————————————————————————————————————————————————————–

27.03.2018 r.: „The Disaster Artist” (prod. USA; czas: 1 godz. 43 min)

Film „The Disaster Artist” opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau – artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. Reżyser James Franco („Kiedy umieram”, „Dziecię boże”) uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Komediodramat „The Disaster Artist” oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau „The Room”. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet niemając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko. (filmweb.pl)

Comments are closed.